٨٦١٢١٧٤٠-٠٢١

مغز را آی‌بی‌ام ساخته تا ابررایانه ها را در کوله پشتی بگذارید

این مغز را آی‌بی‌ام ساخته تا ابررایانه ها را در کوله پشتی بگذارید/ ببینید

از ظهور نمونه اولیه مغز شبیه‌سازی‌شده انسان به‌صورت تراشه توسط آی‌بی‌ام سه سالی می‌گذرد اما آنچه مشاهده می‌کنید جدیدترین دستاورد این کمپانی است که با الهام از سیستم عصبی مغز انسان توسعه‌یافته و قدرت پردازش داده‌های حسی را به‌صورت موازی داراست.

نسخه جدید تراشه موسوم به SyNAPSE Chip (Systems of Neuromorphic Adaptive Plastic Scalable Electronics) ترکیبی از 1 میلیون یاخته عصبی انگیزش پذیر، 256 میلیون سیناپس یا همایه و 4096 هسته نئوسیناپس است که برای نفس کشیدن نیاز به 70 میلی وات انرژی دارد.

آنچه از این نوع تراشه‌ها انتظار می‌رود پردازش داده‌های حسی به‌صورت موازی است که درشت شبیه به فعالیت مغز انسان باید باشد.

به‌صورت سنتی هر چه عملیات پردازش بیشتر باشد نیاز به انرژی نیز بیشتر خواهد بود اما تراشه‌های سیناپس آی‌بی‌ام نسل جدیدی از تراشه‌هاست که انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند.

دکتر دارمندرا مودا از دانشمندان آی‌بی‌ام در مورد مصرف انرژی برای ابررایانه‌هایی که با این نوع تراشه‌ها کار خواهند کرد مثال باتری سمعک را می‌زند و می‌گوید قدرت محاسباتی تراشه‌های سیناپس مبتنی بر زبان جدید برنامه‌نویسی است.

این پروژه آن‌قدر مهم بوده که برنامه‌ای بنام دانشگاه سیناپس تأسیس‌شده و دارپا (بخش تحقیقات وزارت دفاع امریکا) روی آن 53 میلیون دلار سرمایه‌گذاری اولیه کرده است.

با محقق شدن این پروژه ابررایانه‌هایی را خواهید داشت که در کوله‌پشتی‌تان جای خواهد گرفت.

منبع: انگجت

سیستم مدیریت کارخانه هوشمند (FMS)

سامانه کنترل و مانیتورینگ فراسام به مدیران کمک می کند تا از هرجایی بر روندکاری کارخانه نظارت کامل داشته باشند و با دریافت گزارش کارهای منظم از آخرین وضعیت سفارشات خود مطلع شوند.فراسام  به صورت 24 ساعته شرایط محیطی را نظارت کرده و درصورت ردیابی هرگونه شرایط غیراستاندارد به هر علت با انجام عکس العمل مناسب افراد مسئول را از موضوع باخبر می‌کند.

 امکان روشن و خاموش شدن ماشین آلات  مطابق برنامه زمان بندی تهویه مطبوع هوشمند  استفاده بهینه و مناسب از تمام منابع سیستم  امکان برقراری تماس خودکار  امکان تعریف سناریوهای متعدد بنا به نیاز مشتری مانند حالت حضور در محل ، فعالیت سیستم امنیتی ، فصلسرما، فصل گرما ، حریق ، روشن شدن خودکار خط تولید و ...امکان واکنش خودکار سیستم نسبت به شرایط به وجودآمده و...

 

اتوماسیون صنعتی 

 خدماتي كه توسط گروه فراسام ارائه مي‌شود، شامل مشاوره در زمينه طراحي سيستم هاي كنترل، تهيه تجهيزات اتوماسيون صنعتي (شامل کامپیوتر صنعتی IPC،پی ال سیPLC، سرو موتور و سرو درایو، انواع Remote I/O با فیلدباس های مختلف، سنسور و ترانسمیتر فشار، سنسور دما و رطوبت) و همچنين انجام پروژه هاي صنعتي است 

 سنسور دما مبتنی بری استاندارد MODBUS  و یا خروجی آنالوگ

  سنسور رطوبت مبتنی بری استاندارد MODBUS 

 مبدل USB به RS485 و RS232 

 ورودی و خروجی های دیجیتال و آنالوگ با استاندارد MODBUS  

 مبدل شفت اِنکودر به استاندارد MODBUS

  دیمر صنعتی با قابلیت کنترل توسط PLC با استاندارد MODBUS

 

 

سیستم مدیرت خانه هوشمند


تصور کنید ...

خانه هوشمند شما مانند یک دستیار وفادار دمای ایده آل محیط را برای آسایش شما، حفظ می‌کند. با استفاده پرده‌ها و روشنایی‌ها نور محیط را در ساعات مختلف شبانه‌روز تنظیم می‌نماید، گیاهان شما را به موقع آبیاری می‌کند، مراقب امنیت شما و خانواده عزیزتان است،  اگر حریقی رخ بدهد،

خانه شما با اعلان و اطفا به موقع از شما مراقبت خواهد کرد.خانه هوشمند، خود را با نیازها و عادت‌های شما هماهنگ می‌کند،همچنین در زمانی که دور از خانه هستید می‌تواند امکان نظارت و کنترل به شما بدهد؛ دستیار وفادار شما همیشه بیدار و هوشیار است. 

 

خدمات حوزه IT

تیم نرم افزارو فناوری اطلاعات آماده انجام کلیه پروژه های موجود در حوزه ی آی تی می باشد.


 

خدمات حوزه برق

آماده انجام پروژه های طراحی و تولید قطعات و دستگاه های الکترونیک و اجرای سیستم های اتوماسیون صنعتی


 

طراحی و اجرای پروژه های برق والکترونیک

 اجرای انواع سیستم های برقی و تولید دستگاه های سفارشی الکترونیک


 

تولید نرم افزار های سفارشی

 آماده انجام طراحی و تولید نرم افزارهای سفارشی با تکنولوژی های مختلف هستیم